Felek i Tola i porywacze – historia kryminalna | Gry planszowe, książki i zabawy dla dzieci
04lt.
2016
0

Felek i Tola i porywacze – historia kryminalna

Trzymająca w napięciu, zaskakująca i śmieszna historia kryminalna dla najmłodszych: lis Felek i zajączka Tola na tropie porywaczy.

Felka i Tolę odwiedzają niespodziewani goście: kuzyn Felka i jego kompan. Niestety, nie mają dobrych zamiarów – planują kradzież. A gdy ich plan bierze w łeb, porywają Jo! Przecież Ko twierdzi, że Jo jest skarbem i ma złote serce. Wcale się nie spodziewają, że niesforny malec sprawi im niemały kłopot…

„Felek i Tola i porywacze” to czwarta część przygód sympatycznej pary przyjaciół – lisa łakomczucha i rezolutnej zajączki, znanych z tomów: Felek i Tola, Do zobaczenia, Felku i Tolu, Felek i Tola na wyspie.

Cykl powstał z myślą o dzieciach uczących się czytać. Dzięki prostemu językowi i podziałowi na krótkie rozdziały doskonale nadaje się na pierwszą samodzielną lekturę lub do wspólnego rodzinnego czytania. Jego wielkim atutem są zabawne ilustracje holenderskiego mistrza grafiki książkowej Thé Tjong-Khinga.

Seria przez lata rozrosła się do kilkunastu tomów, zdobyła ogromną popularność w Belgii i Holandii i została przetłumaczona na wiele języków. Uznaje się ją za wzorcowy cykl książek dla początkujących czytelników.

Felek i Tola 1Szczegóły wydawnicze:

Tytuł: Felek i Tola i porywacze
Tekst: Sylvia Vanden Heede
Ilustracje: Thé Tjong-Khing
Tłumaczenie: Jadwiga Jędryas
Cena detaliczna: 35 zł
Rozmiar: 15 x 24 cm
Oprawa: twarda
Liczba stron: 124 str.
Kategoria wiekowa: 3+
ISBN 978-83-63696-71-9